Zespół

Fizjoterapeuci

unnamedSzczepan Figat – właściciel gabinetu Fizjoperfekt, miłośnik biegania z rekordem życiowym na 10 km 32.57. Biega od 25 lat. Od wyczynowego treningu przeszedł do biegania dla radości i zdrowia. Przez 10 lat pracował jako terapeuta Kadry Olimpijskiej Lekkiej Atletyki, a w latach 2001 –2004 współpracował z Robertem Korzeniowskim. Analizuje i pomaga poprawiać technikę biegania, jest specjalistą od ćwiczeń wspierających trening  biegacza, a przede wszystkim uczy,  jak sam to określa „zdrowego i uczciwego traktowania własnego ciała.

FizjoperfektMaciej Półrola – absolwent Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie. Uczestnik licznych kursów z zakresu terapii manualnej i najnowszych metod powięziowych. Szczególnie zainteresowany nowymi koncepcjami leczenia opartymi o teorię łańcuchów mięśniowych. W życiu prywatnym i zawodowym wyznaje zasadę, że ciało człowieka jest nierozłączną całością. Praca z ludźmi stała się jedną z jego pasji. Drugą niewątpliwie jest szeroko pojęta aktywność fizyczna, a w szczególności bieganie. Biega regularnie od 12 lat. W przeszłości był zawodnikiem sekcji lekkoatletycznej klubu AZS-AWF Warszawa, specjalizował się w biegach średnich.

Ćwiczenia lecznicze

20141102SSrenata_5-cropRenata Figat – Od 12 lat instruktor fitness, w ciągu tych lat brała udział w licznych szkoleniach, warsztatach, konwentach, pogłębiała wiedzę i szukała swojej drogi. Od 6 lat współpracuje z Fizjoperfekt „zrezygnowałam z wariactwa i szaleństwa w fitnessklubach na rzecz skupionej i bardziej świadomej pracy indywidualnej”. Specjalizuje się w zajęciach prozdrowotnych wykorzystując poznane techniki: Pilates, zdrowy kręgosłup, stretching, OM Therapy. Bardzo dużo uwagi poświęca stabilizacji centralnej, która ma ogromne znaczenie w zapobieganiu urazom, tworzy solidną podstawę dla efektywnej i bezpiecznej pracy kończyn.